ارتباط با دبیرخانه دایم همایش     info@itcg.ir     02188734499     
 

 
  • ثبت نام
  • ارسال مقاله
تاريخ:دوازدهم دی 1395 ساعت 16:32   |   کد : 10193
گزارش خبری و تصویری نشست خبری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران نشست خبری پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را برگزار کرد.به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در این نشست که با حضور ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، باقر بحری، نائب رئیس هیات‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، علی آذرکار عضو هیات‌مدیره و مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان و اصغر رضانژاد عضو هیات‌مدیره و دبیر سازمان، و جمعی از خبرنگاران  تخصصی حوزه فناوری اطلاعات، اقتصاد و بازار سرمایه برگزار شد، کلیات، اهداف و برنامه‌های پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تشریح و مورد بررسی قرار گرفت.
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را با موضوع «کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک» از ساعت 8 صبح الی 16 روز چهارشنبه 15 دی ماه 1395 در سالن حکمت کتابخانه ملی ایران برگزار می‌کند.همکاری سازمان و فرابورس به منظور تسهیل ورود شرکت‌های فناوری اطلاعات به فرابورس

ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و رئیس پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات دراین مراسم  گفت: امسال همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در دو بخش، موضوع کنترل‌های داخلی و مدیریت ریسک را در بخش‌های بانکداری و  بورس، مورد بررسی قرار می دهد.
سعادت درخصوص برنامه ویژه این همایش ادامه داد: در نوبت بعدازظهر همایش، یک نشست تخصصی به منظور بررسی چالش‌ها و راهکارهای ورود شرکت‌های فناوری اطلاعات به بازار فرابورس با حضور مدیرعامل و مدیران شرکت فرابورس، مدیران شرکت‌های فناوری اطلاعات و نمایندگان شرکت‌های نوپا و متوسط در این حوزه برگزار می‌شود.
به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، در این نشست شرایط جدید ورود شرکت‌های کوچک و متوسط به بازارسرمایه مطرح می‌شود. شرکت های عضو سازمان می‌توانند با حضور در این نشست آمادگی خود  را برای ورود به بازار سرمایه بررسی کنند.انعقاد تفاهم نامه با فرابورس در همایش
سعادت درخصوص تفاهم صورت گرفته میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و شرکت فرابورس گفت: متعاقب اجرای قانون اخیر شرکت فرابورس به منظور تسهیل ورود بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط به بازار سرمایه، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پیگیری‌های مستمری با این شرکت انجام داد تا فرصت ویژه‌ای به منظور حضور شرکت‌های فناوری اطلاعات در فرابورس و تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه برای آنها فراهم شود.
او دراین خصوص ادامه داد: تا پیش از این شرایط ورود به بازار سرمایه، بسیار پیچیده و سخت بود و به همین دلیل حضور در فرابورس چندان منطبق با شرایط موجود شرکت‌های فعال در صنعت فناوری اطلاعات نبود؛ خوشبختانه به واسطه قانون جدید فرابورس و همکاری نزدیک با سازمان، شرایط مناسبی مهیا شده است.
به گفته سعادت، تابلوی جدیدی به نام SMEها در بازار فرابورس بازگشایی شده که برای ورود همه صنایع چارچوب‌های خود را دارد؛ اما خوشبختانه این چارچوب‌ها بیشترین انطباق را با صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد.


رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به مزایای تفاهم  با شرکت فرابورس ادامه داد: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان متولی رسمی این صنعت در بخش خصوصی  از طریق این تفاهم‌نامه و حضور رسمی در کمیته ارزیاب فرابورس، به دنبال تسهیل و تسریع  فرآیند پذیرش شرکت‌های فناوری اطلاعات در فرابورس است.
سعادت در این رابطه ادامه داد: براین اساس، نماینده‌ای از سازمان در هیات‌ پذیرش فرابروس حضور خواهد داشت تا با توجه به آگاهی و شناخت کافی از شرکت‌های فعال حوزه فناوری اطلاعات، تقاضای  فعالان را برای ورود به فرابورس مورد بررسی قرار داده و تسهیل کند.
طبق اعلام رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، براساس این تفاهم‌نامه، آگاهی‌بخشی، اطلاع‌رسانی و آموزش شرکت‌های عضو برای حضور در فرابورس از دیگر رسالت‌های سازمان در همکاری نزدیک با فرابورس است.
سعادت با اشاره به رشد چشم‌گیر شرکت‌های فناوری اطلاعات جهان از طریق بازار سرمایه گفت: در دنیا  بسیاری از شرکت های کوچک فناوری اطلاعات در قالب استارتاپ (نوپا) فعالیت خود را آغاز می کنند و بعد از مدتی فعالیت، می‌توانند وارد بازار بورس شدئه و از طریق بازار سرمایه تامین منابع کنند؛ به همین دلیل ما  رشد چشم‌گیری را در این میان شرکت‌های این صنعت شاهد بوده و هستیم.


اهمیت «مدیریت ریسک و کنترل‌های داخلی» در نظام بانکداری و بازار سرمایه

علی آذرکار، مسئول کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات و دبیر شورای سیاست‌گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، با اشاره به تاریخچه برگزاری دوره‌های مختلف همایش و اهداف همایش پنجم گفت: طی چهار دوره پیشین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش کردیم ارکان حاکمیت فناوری اطلاعات را با ذکر مثال‌ها و تجارب مختلف نهادها و سازمان‌های داخلی معرفی و تشریح کنیم.
آذرکار دراین رابطه ادامه داد: موضوع امسال همایش، کنترل‌های داخلی و مدیریت ریسک است. او ادامه داد، کنترل‌های داخلی به مجموعه سازکارها و عواملی گفته می‌شود که شرکت‌ها درون خود ایجاد کرده تا از تحقق اهداف کسب‌وکار خود اطمینان حاصل کنند.
دبیر شورای سیاست‌گذاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات در تحقق اهداف سازمان‌ها و شرکت‌ها گفت: فناوری اطلاعات نقش اثرگذاری در تحقق اهداف هر کسب‌و‌کاری دارد و قطعا موضوع مدیریت ریسک نیازمند کنترل‌های داخلی توسط  فناوری اطلاعات است که  به تفصیل در این همایش مطرح می‌شود.
او درخصوص نقش برجسته فناوری اطلاعات در دو حوزه بانکداری و بورس گفت: تمرکز پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات بر موضوع بانکداری و بورس به این دلیل است که به جرات می‌توان گفت نقش توانمندسازی فناوری اطلاعات در این دو حوزه طی سال‌های اخیر بسیار پررنگ و مهم شده است.
به گفته آذرکار، اغلب زیرساخت‌ها و راهبردهای بانک‌ها و نهادهای بورسی بر فناوری اطلاعات استوار است و نقش اساسی را در تحقق اهداف آنها بر عهده دارد. قطعا کنترل هایی که در این سطح باید اتفاق بیافتد بسیار حیاتی است و موضوع مدیریت ریسک از این منظر در این دو حوزه اهمیت ویژه‌ای دارد.
دبیر شورای سیاست‌گذاری پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ادامه داد: در این همایش تجارب مختلف بانک‌ها و نهادهای مختلف در  حوزه مدیریت ریسک و کنترل‌های داخلی (چه در زمینه فناوری اطلاعات و چه به کمک فناوری اطلاعات) مطرح، و مقالاتی از سوی بانک‌ها در این خصوص ارائه خواهد شد.

 

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

پوستر همایش