ارتباط با دبیرخانه دایم همایش     info@itcg.ir     02188734499     
 

 
  • ثبت نام
  • ارسال مقاله
تاريخ:ششم دی 1395 ساعت 09:57   |   کد : 10189
سازمان به دنبال توسعه اشتغالزایی فناوری اطلاعات

ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانهای و رئیس پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری این دوره از همایش گفت: امسال نیز همچون چهاردوره گذشته سازمان در راستای ارتقاء سطح آگاهی مدیران دولتی و خصوصی با موضوع مدیریت فناوری اطلاعات و به خدمت گرفتن آن درارگانها و سازمانها، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را برگزار میکند.


رئیس سازمان نظام صنفی رایانهای با اشاره به رویکرد سلسله همایشهای راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات طی چهار دوره اخیر همایش ادامه داد: دردورههای گذشته، همایش بیشتر به تشریح مفاهیمی همچون "راهبری سازمانیIT  "و" آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات"، "ممیزی فناوری اطلاعات"، "سازوکارهای سنجش، پایش درحوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات " پرداخته است؛ دراین دوره ، مبحث " کنترل‏های داخلی و مدیریت ریسک" به عنوان موضوع پنجمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات انتخاب شده است.
رئیس هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانهای تهران با بیان اینکه کشور در ابتدای راه مدیریت فناوری اطلاعات است، گفت: برخلاف ایران، درکشورهای دیگر سال هاست که استانداردهای راهبری و مدیریتICT  کاملا تبیین و اجرایی شده و سازمان مصر است که از طریق برگزاری این همایشها، فضایی فراهم کند تا متخصصان، مدیران و دانشجویان بتوانند با چالشهای مدیریت فناوری اطلاعات و استانداردهای روز دنیا آشنا شوند.
سعادت با اشاره به اینکه اولویت سازمان نظام صنفی رایانهای، فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT گفت: هدف نهایی سازمان، توسعه اقتصادی صنعت فاوا و اشتغالزایی در این حوزه است؛ درواقع برگزاری این همایش علاوه بر اطلاعرسانی و افزایش آگاهی جامعه فناوری اطلاعات کشور، باید منجر به تاثیرات مثبت اقتصادی در کسب و کار ICT شود.
رئیس پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تاکید کرد: به دلیل ضرورت آشنایی تمام نهادها و سازمان های دولتی و خصوصی با بحث مدیریت فناوری اطلاعات، مخاطبان این همایش همه مدیران بخش خصوصی، دولت وصاحبان صنایع و بانکها هستند.
سعادت با اشاره به ضرورت آشنایی کارفرمایان پروژههای حوزه ICT با مدیریت فناوری اطلاعات گفت: یکی ازمشکلات بخش خصوصی ناآگاهی کارفرمایان به ویژه کارفرمایان دولتی نسبت به نیازهای خود در این صنعت است و ضرورت دارد بخش خصوصی به ارتقاء این آگاهی کمک کند. بالارفتن این آگاهی باعث میشود فرایند کاری سازمانها درحوزه فاوا بهبود پیدا کرده و بهینه شود.
به گفته سعادت، مدیریت بهینه فناوری اطلاعات در سازمانها تاثیر مستقیمی بر افزایش درآمدهای آن سازمان دارد؛ سازمان نظام صنفی رایانهای تهران قصد دارد در این همایش با معرفی چند نمونه موفق مدیریت فناوری اطلاعات در مجموعهها، کاربرد این موضوع در توسعه صنایع را نشان دهد.
رئیس سازمان نظام صنفی رایانهای با اشاره به ضرورت تدوین نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات از سوی بخش خصوصی گفت: بخش خصوصی برای ترسیم نقشه راه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات نباید منتظر دولت شده و باید پیشقدم شود؛ قطعا جلب مشارکت و حمایت دولت برای اجرای هدفمند و فراگیر این موضوع از سوی بخش خصوصی ضرورت دارد.
او ادامه داد: در این راه ضروری است که ممیزان فناوری اطلاعات در دل بخش خصوصی شکل بگیرند و با تایید سازمان نظام صنفی رایانهای در نهایت از سوی نهادهای دولتی و حاکمیتی فاوا به دستگاه های مختلف ابلاغ شوند.

سازمان نظام صنفی رایانهای تهران، پنجمین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات را از ساعت 8 صبح الی 16روز چهارشنبه 15دی ماه 1395 در سالن همایش  کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد کرد.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

پوستر همایش