ارتباط با دبیرخانه دایم همایش     info@itcg.ir     02188734499     
 

 
  • ثبت نام
  • ارسال مقاله
تاريخ:نهم اسفند 1393 ساعت 18:01   |   کد : 99
برگزاری جلسه جمع‌بندی سومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات

جلسه جمع‌بندی سومین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در روز دوشنبه مورخ 04/12/1393 در محل سازمان نظام‌ صنفی رایانه‌ای استان تهران برگزار شد. در این جلسه که با حضور آقای مهندس سلجوقی (عضو هیات‌عامل سازمان فناوری اطلاعات)، نمایندگان حامیان همایش، سخنرانان، و اعضای دبیرخانه دایم همایش برگزار شد، حاضرین به طرح نقطه‌نظرات خود در مورد کیفیت محتوایی همایش و رویکردهای جدید به‏ «چهارمین» همایش، بحث تبادل نظر کردند.

در ابتدا آقای مهندس آذرکار، عضو هیات‌مدیره و ریاست دبیرخانه دایم همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، هدف از برگزاری این جلسه را جمع‌بندی نظرات متخصصین در خصوص کیفیت محتوایی و اجرایی همایش و استفاده از آن برای بهبودهای بعدی بیان کردند.

در ادامه خانم مهندس نجفی، دبیر کمیته علمی همایش، به رویکرد آن، که ارایه دستاوردها و تجربیات عملی کشور این حوزه است، اشاره کردند. ایشان اظهار داشتند همایش‏های برگزار شده با دو چالش روبرو بوده است. چالش نخست، شناسایی این تجربیات در سطح کشور است که منبع مشخصی برای استخراج اطلاعات مرتبط با آن‌ها وجود ندارد؛ چالش دوم عدم علاقه برخی از کارفرمایان به ارایه تجربیات خود و اشتراک دانش کسب شده با دیگران است.

سپس، آقای سلجوقی، ابتدا از فعالیت‌های انجام شده، و به خصوص برگزاری این جلسه که به بررسی بازخوردها و اهمیت آن در مسیر پیشرفت همایش می‌پردازد، تشکر و قدردانی کردند. ایشان در ادامه، عنوان کردند سازمان فناوری اطلاعات آمادگی پرداخت وام بلاعوض به دستگاه‏های اجرایی برای اجرای پروژه‏های مرتبط با موضوع این همایش را دارد. آقای مهندس سلجوقی هدف سازمان فناوری اطلاعات را توجه دستگاه‌ها و سازمان‌ها به موضوع راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات و نقش آن در ارتقای کیفی این صنعت دانستند. ایشان همچنین اعلام کردند که سازمان فناوری اطلاعات اجرای پروژه‌های ممیزی فناوری اطلاعات را در دستور کار دارد و تا به حال برای این موضوع دو طرح پیشنهادی دریافت شده است. ایشان از سازمان نصر تهران خواستند تا پیشنهاد خود برای این موضوع را تدوین و با رعایت محدودیت‏های زمانی، به سازمان فناوری اطلاعات ارایه کند.

سپس خانم داننده، موضوع استمرار فعالیت‌های همایش را مورد اشاره قرار دادند و اشاره کردند که همایش اخیر باعث توجه ویژه به موضوع «ممیزی فناوری اطلاعات» شده و این دستاورد مهمی برای آن بشمار می‌آید. ایشان تاکید کردند که لازم است دبیرخانه دایم همایش، این موضوع را تا ایجاد نظام فناوری اطلاعات دنبال کند.

آقای خانی، مدیر کل فناوری اطلاعات سازمان قضایی نیروهای مسلح به مشکلات تعاملات بخش خصوصی و دولتی و شکست پروژه‏ها به علت نبود تعاملات اثربخش اشاره کرده و خواستار پرداختن به این موضوع در هر همایش شدند.

آقای یوسفیان، دبیر سابق سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، نیز بر تقویت کمیته علمی و تعیین شاخص‌هایی برای مقالات تاکید کردند.

آقای داوری‌نژاد، رئیس هیئت‌مدیره شرکت راهبری صنایع بهساز نیز در خصوص برخی اولویت‌هایی که می‌توان برای موضوعات همایش متصور شد، مطالبی بیان کردند.

آقای کرمی، عضو سابق هیات‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران و عضو کمیته علمی، ضمن اعلام پیشرفت ملموس کیفیت محتوای همایش بر نگهداشت و ارتقای آن، و همچنین توجه به نقشه‌راه همایش در تعیین موضوع همایش‌های بعدی تاکید کردند.

آقای خراط، از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن تشکر از برگزارکنندگان، محتوای علمی همایش را مناسب ارزیابی کرده و به ثبت دانش همایش و هم‌چنین نقش سازمان نظام صنفی در لحاظ کردن دیدگاه‌های حاکمیتی فناوری اطلاعات در برنامه ششم توسعه اشاره کردند. ایشان به تجربه موفق برگزاری «کلینیک» در همایش مدیریت دانش اشاره کرده، و بیان داشتند از این تجربه می‏توان در سلسله همایش‏های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات نیز بهره برد.

آقایان احمدی و سوزنگر از اعضای کمیته علمی همایش و همچنین آقای بهبهانی (از ارایه‌دهندگام مقاله) موضوعاتی مانند توجه به راهبری و مدیریت در سطح ملی، تقویت وب‌سایت همایش و ایجاد یک نقطه اطلاع‌رسانی برای موضوعات مرتبط با حوزه مدیریت و راهبری فناوری اطلاعات و ایجاد یک پایگاه دانشی از این طریق، توجه به بخش دانشگاهی برای تولید محتوا، تسریع در برنامه‌ریزی همایش چهارم، و کاهش فاصله با مخاطبین و برگزاری را مورد تاکید قرار دادند.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

پوستر همایش