ارتباط با دبیرخانه دایم همایش     info@itcg.ir     02188734499     
 

 
  • ثبت نام
  • ارسال مقاله
تاريخ:پانزدهم دی 1393 ساعت 16:35   |   کد : 95
نشست خبری همایش سوم

به گزارش روابط عمومی سازمان نصر تهران، نشست خبری سومین دوره همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، صبح روز یکشنبه 14دی ماه با حضور رئیس سازمان نصر تهران، اعضای دبیرخانه دایم همایش و جمعی از رسانه های تخصصی ICT و اقتصادی برگزار شد.
در این نشست ناصرعلی سعادت، رئیس سازمان نصر تهران به تشریح برنامه ها و اهداف برگزاری این همایش پرداخت و گفت: سازمان در راستای برگزاری دو دوره‌ همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، امسال سومین همایش را روز چهارشنبه 17 دی ماه در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می کند.

 

سازمان نصر به دنبال توسعه اشتغالزایی IT
سعادت با اشاره به رویکرد این همایش طی دوره های گذشته و امسال گفت: در دوره های گذشته ، همایش بیشتر به تشریح مفاهیمی همچون "راهبری سازمانی IT" و "آموزش و آگاهی کارفرمایان فناوری اطلاعات" پرداخته است؛در این دوره بر موضوع "ممیزی فناوری اطلاعات" تمرکز شده است.
او با تاکید براینکه رسالت سازمان نصر، تسهیل فضا برای توسعه کسب و کار شرکت های فناوری اطلاعات است، ادامه داد: تلاش سازمان، فراهم کردن زمینه برای توسعه صنعت ICT است و برگزاری این نوع همایش های تخصصی، یکی از ابزارهای اطلاع رسانی به منظور آگاهی اعضای سازمان و جامعه فناوری اطلاعات کشوراست.

معرفی تجارب موفق «ممیزی فناوری اطلاعات»
علی آذرکار، رئیس کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان نصر تهران با اشاره به فعالیت های این کمیسیون برای برگزاری سلسله همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات گفت: موضوع راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات که مفاهیم گسترده ای دارد، دغدغه مدیریت کلان شرکت ها و سازمان های مختلف است؛ از این منظر که ICT  چگونه می تواند ابزاری در جهت بهبود یک کسب و کار باشد.
آذرکار با تاکید براینکه استاندارد راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در دنیا اهمیت بسیاری دارد، افزود: کمیسیون استاندارد و تدوین مقررات سازمان طی همایش های راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش کرده تا گام به گام استانداردهای این حوزه را معرفی کند.
رئیس دبیرخانه همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات ادامه داد: ممیزی فناوری اطلاعات، در حقیقت نقش IT و ابزارهای آن در مدیریت و توسعه هر کسب و کار را بررسی می کند  در این همایش تلاش کردیم تجارب موفق کاربردی ممیزی IT در سازمان های مختلف کشور را ارائه کنیم.

حرکت بر اساس نقشه راه
الهه نجفی، دبیر کمیته علمی همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در خصوص مقالات مطرح شده گفت: هفت تجربه در زمینه ممیزی فناوری اطلاعات از سازمان ها و ارگان های مختلف در این همایش ارائه می شود.این تجربیات نتیجه بکارگیری  استانداردهای بین‏المللی ممیزی فناوری اطلاعات در سازمان‏ها و نهادهای مختلف و چالش‏های اجرای این استانداردها و به‏روش ها را بیان می‏کند.

نجفی با اشاره به تلاش های صورت گرفته درارتقاء سطح کیفی همایش گفت: مطابق بانقشه راهی که پس از همایش اول برای این سلسله همایش‏ها طراحی شده،  مقالات همایش امسال ، به صورت مکتوب با همکاری انجمن انفورماتیک ایران در «گزارش کامپیوتر» منتشر می شود. همچنین امکان پرسش و پاسخ شرکت کنندگان از سخنران‏ها، ارسال نظرات در زمینه کیفیت همایش و ارزیابی سخنرانی ها از طریق موبایل فراهم شده است. به منظور ردیابی رفتار شرکت‏کنندگان و سهولت ثبت نام آن‏‏ها کارت های الکترونیکی برای تمامی شرکت کنندگان صادر شده است و همچنین امکان حضور مجازی در همایش از طریق سایت سازمان نصر تهران برای همایش سوم فراهم شده است.
محمد یوسفیان، دبیر سازمان نصر تهران و مدیر کمیته اجرایی این همایش، با اشاره به برنامه زمانی برگزاری این همایش گفت: همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در ساعت 8 صبح روز چهارشنبه هفدهم دیماه برگزار می شود و ورود به این همایش فقط از طریق کارت‌های الکترونیکی امکان پذیر است.
یوسفیان با تاکید برارتباط خوب کمیته علمی و کمیته اجرایی این همایش ادامه داد: در مراحل برگزاری این همایش، از تمامی ابعاد فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده شده است.

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 
 

پوستر همایش